Bloga idea


Jak podaje słownik języka polskiego, pasja to szczególne, bardzo silne upodobanie w czymś, zamiłowanie do czegoś, zajmowanie się czymś z entuzjazmem; namiętność.

Ten blog powstał z pasji. I to nie jednej. Ze szczególnego, bardzo silnego upodobania do odkrywania i poznawania urokliwych górskich zakątków świata. Z zamiłowania do przeżywania wyjątkowych chwil w fascynujących okolicznościach przyrody. Z entuzjazmu do dzielenia się przeżyciami i wrażeniami jakie nam towarzyszą podczas górskich wędrówek. Z namiętności do obcowania z naturą wśród zielonych grzbietów, ostrych grani, stromych turni, szerokich dolin, niedostępnych lodowców i tajemniczych lasów. Z ciekawości świata. Z pasji do gór.

Pomysł prowadzenia bloga narodził się w naszych umysłach dość dawno. Ważnym impulsem potwierdzającym słuszność jego stworzenia były pochlebne opinie o relacji ze wspólnej wyprawy górskiej głównym grzbietem Karpat Rodniańskich w Rumunii w lipcu 2011 r., oraz drugiej - Świdowiec, Gorgany maj 2012, zamieszczonej na forum miesięcznika N.P.M.
Od czasu wyjątkowej przygody, jaką przeżyliśmy w Rodnianach wiedzieliśmy, że od tej pory każdą wolną chwilę chcemy spędzać w górach. Mimo, że każde z nas już wcześniej, w większym lub mniejszym stopniu, miało do czynienia z górskimi wojażami, na nowo złapaliśmy górskiego bakcyla. Od tego czasu ważne stało się dla nas, aby góry chłonąć całym sobą, naprawdę. I właśnie o takiej formie poznawania gór będzie ten blog, to znaczy o mniej uczęszczanych szlakach, obcowaniu z naturą, spaniu w milion gwiazdkowym hotelu, piciu wody z potoku, o poznawaniu „mistycznego ducha” gór.

„Z głową w górach” to marzenia i fantazje o nieustannej górskiej wędrówce. To także przemierzanie pasm górskich z głową czyli zachowanie przytomności umysłu, dzięki której sprostamy największym górskim wyzwaniom, czerpiąc radość z ich przezwyciężania i nie narażając się na niebezpieczeństwo.

Będziemy się starać, aby nasza działalność pisarsko-fotograficzna skupiała się na wielu aspektach szeroko pojętej turystyki górskiej. Oprócz relacji i opisów przygód ze szlaku, pojawiać się będą również wpisy dotyczące geografii pasm górskich, tras, które mieliśmy okazję przejść oraz krótkie notki o najważniejszych wydarzeniach o tematyce górskiej. Co więcej, nie powinno zabraknąć subiektywnych testów sprzętu, który posiadamy oraz dział "Od kuchni", gdzie zamieszczane będą informacje o żywności i jej przyrządzaniu podczas krótkich i dłuższych wypadów w góry.

Motywacji i pomysłów mamy wiele. Życzcie nam powodzenia, no i do roboty :)

B&M